

FAQs
Gyakori kérdések
MEDDIG ÉS MILYEN GYAKORISÁGGAL TART A PSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁS?
A felek kölcsönösen állapodnak meg az alkalmak számában, amelyek általában 5-10 alkalom között mozognak, ugyanakkor a problémából, nehézségből fakadóan – például asszisztált reprodukciós beavatkozások, várandósság kísérése; pszichoterápiás kapcsolat – a folyamat hosszabb időt is igénybe vehet. Az ülések hetente-kéthetente egy alkalommal, általában 50-90 percben zajlanak.
KI VÉGEZHET PSZICHOLÓGIAI TANÁCSADÁST?
Pszichológiai tanácsadást egyetemi végzettséggel rendelkező, okleveles pszichológusok, illetve ráépített képzéseket elvégző pszichológusok, szakpszichológusok, pszichoterapeuták végezhetnek. A szakember minden esetben a saját végzettségi iránynak megfelelő elveket, módszereket követ. A (szak)pszichológusokat minden esetben köti a szakmai etika a szakmai felelősségvállaláshoz és a titoktartáshoz. Ugyanakkor lelki támogatást és segítséget (részben más keretek között) nyújthatnak mentálhigiénés végzettséggel rendelkező szakemberek is.
Milyen specializációk vannak?
Nagyon szerteágazó a specializácaiók világa, miután valaki megszerzi a pszichológusi oklevelet. A teljesség igénye nélkül vannak sportpszichológusok, tanácsadó szakpszichológusok, szexuálpszichológusok, klinikusok, család- és párterapeuták, kognitív sématerapeuták, neuro- vagy egészségpszichológusok. Minden képzés más tudást és módszereket ad a szakember kezébe különböző képzési formák által.
A legfontosabb viszont az, hogy a jó szakember felismeri, hogy mi tartozik a saját 'hatáskörébe' és mi az, ami más szakember által sokkal jobban átlátható, megoldható esetleg kezelhető.